Week 3 | Released 9.18.19
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | Thompson | 4-0 |
2 | McGill-Toolen | 3-0 |
3 | Central-Phenix City | 3-1 |
4 | Hoover | 3-1 |
5 | Mountain Brook | 4-0 |
6 | Theodore | 4-0 |
7 | Lee-Montgomery | 4-0 |
8 | Hewitt-Trussville | 3-1 |
9 | Austin | 4-0 |
10 | Vestavia Hills | 3-0 |
Others receiving votes: James Clemens (2-2), Auburn (2-2), Sparkman (3-0), Murphy (3-1), Prattville (2-1)
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | Saraland | 4-0 |
2 | Pinson Valley | 3-1 |
3 | Muscle Shoals | 4-0 |
4 | Hueytown | 3-0 |
5 | Oxford | 4-0 |
6 | Opelika | 4-0 |
7 | Clay-Chalkville | 3-1 |
8 | Carver-Montgomery | 4-0 |
9 | Blount | 3-1 |
10 | Bessemer City | 3-0 |
Others receiving votes: Fort Payne (4-0), Wetumpka (2-2), St. Paul’s Episcopal (3-1), Gardendale (4-0), Helena (2-1), Chelsea (3-1)
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | Jasper | 3-0 |
2 | Central-Clay Co. | 3-0 |
3 | Ramsay | 3-1 |
4 | Etowah | 4-0 |
5 | Russellville | 3-0 |
6 | Demopolis | 3-1 |
7 | Madison Academy | 3-1 |
8 | Bibb Co. | 4-0 |
9 | Center Point | 3-1 |
10 | Pleasant Grove | 3-1 |
Others receiving votes: Alexandria (2-0), Sylacauga (4-0), Vigor (2-1), Jackson (3-0), Briarwood Christian (1-2), Citronelle (4-0), Faith Academy (3-0)
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | UMS-Wright | 3-0 |
2 | American Christian | 3-0 |
3 | Montgomery Catholic | 4-0 |
4 | Jacksonville | 3-1 |
5 | Good Hope | 4-0 |
6 | Hokes Bluff | 2-1 |
7 | Andalusia | 2-2 |
8 | Brooks | 3-1 |
9 | Escambia Co. | 3-0 |
T-10 | Headland | 3-1 |
T-10 | Oneonta | 2-1 |
Others receiving votes: Montevallo (3-1), Hillcrest-Evergreen (2-2), Anniston (2-1), Trinity Presbyterian (2-2), Williamson (2-1), Deshler (2-2), Handley (2-1), Priceville (2-1), Lincoln (2-1), Fairview (3-1), Talladega (2-1)
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | Flomaton | 3-0 |
2 | Piedmont | 3-0 |
3 | Gordo | 4-0 |
4 | Pike Co. | 3-0 |
5 | Providence Christian | 4-0 |
6 | Midfield | 3-0 |
7 | Randolph Co. | 2-1 |
8 | St. James | 4-0 |
9 | Geraldine | 3-1 |
10 | Walter Wellborn | 4-0 |
Others receiving votes: T.R. Miller (3-0), Susan Moore (4-0), Mobile Christian (1-2), Pike Road (4-0), Thomasville (2-1)
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | Fyffe | 3-0 |
2 | Luverne | 3-0 |
3 | Ohatchee | 3-0 |
4 | Abbeville | 3-0 |
5 | Leroy | 2-1 |
6 | Reeltown | 4-0 |
7 | Colbert Co. | 4-0 |
8 | Aliceville | 2-1 |
9 | Collinsville | 3-1 |
10 | Red Bay | 4-0 |
Others receiving votes: Addison (2-2), Cottage Hill Christian (3-0), G.W. Long (3-0), Goshen (3-0), Highland Home (2-1), Cedar Bluff (3-0), Westbrook Christian (4-0), Ranburne (3-0), Daleville (3-1)
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | Mars Hil Bible | 3-0 |
2 | Maplesville | 3-0 |
3 | Sweet Water | 3-0 |
4 | Brantley | 3-0 |
5 | Lanett | 4-0 |
6 | Pickens Co. | 3-0 |
7 | South Lamar | 3-0 |
8 | Spring Garden | 2-1 |
9 | Decatur Heritage | 4-0 |
10 | Linden | 2-2 |
Others receiving votes: Elba (3-1), Millry (2-1), Marion Co. (4-0), Donoho (3-0), R.A. Hubbard (3-1), Isabella (3-0)
Rank | Team | Record |
---|---|---|
1 | Autauga Academy | 1-1 |
2 | Wilcox Academy | 4-0 |
3 | Chambers Academy | 4-0 |
4 | Bessemer Academy | 3-2 |
5 | Macon-East Academy | 2-0 |
6 | Edgewood Academy | 4-0 |
7 | Glenwood School | 4-1 |
8 | Crenshaw Christian | 3-0 |
9 | Southern Academy | 3-0 |
10 | Tuscaloosa Academy | 3-1 |
Others receiving votes: Escambia Academy (1-2), Monroe Academy (2-2), South Choctaw Academy (2-2), Lowndes Academy (2-1)